Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Avni Çelik’in Mesajı

Kıymetli Paydaşlarımız,

Türkiye, son 15 yıldır istikrarla sürdürdüğü başarı yolculuğuna 2017 yılında da devam etti.

İnşaat sektörü bugün 250 alt sektör ile birlikte ekonominin sürekli büyüyen, güçlü bir yapı oluşturmasına katkı sağlıyor. Sektör, 2 milyona yakın istihdam kapasitesi oluşturuyor. Ülkemizin gelişme sürecine katalizör etkisiyle ivme kazandıran sektörümüz, önümüzdeki yıllarda da Türkiye’nin başarılı iş kollarından biri olacak.

Sinpaş ise yarım asra yaklaşan uzmanlığı ve daima koruduğu yenilikçi anlayışıyla faaliyette bulunduğu her alanda en iyiye, daha önce yapılmayana, cesaret edilemeyene odaklanarak, Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşüne eşlik ediyor.

Bugün ‘gayrimenkul geliştirme’, ‘sanayi’, ‘hizmet’, ‘finans’ ve ‘enerji’ sektörlerinde 28 şirketimiz, 3 binden fazla çalışanımızla birlikte güçlü bir inançla çalışıyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında Sinpaş bayrağını gururlu dalgalandırıyoruz.

Satışı devam eden projelerimiz ve üretim süreci devam eden şantiyelerimizde 1 milyon metrekarelik alanda büyük yatırımlarımız var. Planlarımız dâhilindeki alan ise yaklaşık 2 milyon 500 bin metrekare civarında bulunuyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin kalbi niteliğindeki Finans Şehir ve Türkiye’nin ilk highlife temalı projesi Queen Bomonti gibi şehre değer katan gayrimenkul projelerimizle, Avrupa’da iş ve ticaret dünyasının nabzının attığı Frankfurt’ta devralarak kiracı sayısını yüzde 641, kira gelirini yüzde 306 artırmayı başardığımız OSWE gibi ticari gayrimenkul projeleri ile yakaladığımız başarıları, yeni projelerle geleceğe de taşıyacağız.

Geride bıraktığımız yıl, gurur veren saygın ödüllerimize yenilerini ekledik. ‘Süpermarkalar Türkiye’ kapsamında ikinci kez gayrimenkul kategorisinde özel sektörün ‘Süper Marka’sı seçilerek, yenilikçi ve öncü kimliğimizi bir kez daha perçinledik.

Sinpaş için 2017, çok önemli bir değişimin de yılı oldu. Sinpaş Holding bünyesinde çok büyük başarılara imza atan Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı, artık güçlerini tek çatı altında birleştirdi. Hayata geçirdiğimiz bu stratejik adım, önümüzdeki dönemde yolumuza çok daha güçlü devam etmemizi sağlayacak. Her zaman olduğu gibi daima artan bir ivmeyle çok daha güçlü ve başarılı projelere imza atacağız.

Sinpaş’a güç katan birleşme kararımız, müşterilerimize, paydaşlarımıza, sektörümüze ve ülkemize hayırlı olsun.

Holding olarak sanayi, maden ve enerji sektörlerindeki güçlü yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2018 yılında da üretim, istihdam ve ciro hedeflerimizde çıtayı her zaman olduğu gibi biraz daha yükseğe taşıyacak ve hedefimizi aşacağız, yine çok çalışacağız ve işin uhdesinden geleceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız.

Tüm bu başarılarımızda, yol arkadaşımız olan müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımızın bize güç veren varlıkları ve katkılarının payı büyük.

İşini çok seven, her zaman en iyiyi yapmaya ve örnek olmaya odaklanan büyük bir aile olarak, 2018 yılında da bize yakışan başarılara hep birlikte imza atacağımıza inanıyorum.Saygılarımla,

Dr. Avni Çelik
İnşaat Mühendisi
Yönetim Kurulu Başkanı
Sinpaş Holding