EN

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Avni Çelik’in Mesajı

Kıymetli Paydaşlarımız,

Dünyada ve ülkemizde zorlu geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Pandeminin neden olduğu küresel krizin gölgesinde geçen 2020’de, özellikle yılın ilk döneminde ülkemiz ekonomisinin lokomotifi inşaat ve gayrimenkul sektörü dahil olmak üzere diğer tüm sektörler derinden etkilendi. Ancak hükümetimizin desteği ile 2020 Haziran’ında alınan kredi faizlerinin radikal indirimi sektörümüze can suyu oldu. Biz kurum olarak bu zorlu süreçte frene basmadık. Bütün işlerimizi her zaman olduğu gibi layıkıyla başarmak için var gücümüzle çalıştık. Pandemiye özel hızlıca aldığımız önlemler ile birlikte istihdam dahil konumumuzu koruduk ve yılı 2020 hedeflerimizi aşarak kapatıyoruz.

Geride bıraktığımız 2020 yılı, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bugüne kadar yaşananlardan çok farklı bir tabloyu ortaya çıkardı. Her ülke kendi ekonomisinin gücüne göre çeşitli tedbirler aldı. Devletimiz de 250’ye yakın alt sektörün bağlı olduğu inşaat ve gayrimenkul sektörünün durmaması için ekonomi kurmaylarının ve kamu bankalarının vatansever tutumlarıyla, önemli kararlar aldı. Siyasi istikrarın sağladığı güven ve pratik bir ülke olarak ani pozisyon alabilme yeteneğimiz ile sektörümüz, 2020 yılını konut satışlarında bir rekor kırarak tamamladı. Biliyoruz ki bundan sonra da Türk inşaat ve gayrimenkul sektörü büyüyen Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olmaya devam edecek…

Yarım asra yaklaşan deneyimi ile gayrimenkul sektöründe itibarın ve güvenilirliğin simgesi olan Sinpaş Holding olarak biz de yatırımlarımıza hız vererek hükümetimizin bu yoldaki kararlılığına tam destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Kuruluşumuzdan bugüne hep işimizi birinci önceliğimiz kabul ederek hayatımızı sürdürdük. İşimizi her koşulda aksatmadan yürüterek kazandığımız başarılarımızda elbette paydaşlarımızın güveni, çalışanlarımızın desteği ve müşterilerimizin güç veren varlıklarının rolü yadsınamazdı.

Her zaman olduğu gibi 2021 için de motivasyonumuz ve inancımız tam… Yeni yılda da üretim, istihdam ve ciro hedeflerimizde çıtayı daha da yükseğe taşıyacak ve hedefimizi aşacağız. Ve bunu hep birlikte başaracağız.

Her dönemin getirdiği farkındalık ve teknolojisine hakim olan yapımızla pandemi koşulları düşünerek ihtiyaçlara hızlıca özgün çözümler sunmaya devam edeceğiz. Her biri kendine özel sosyal donatılarla yükselecek ve yeni normalin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan 5 yeni projemizin lansmanını yıl içinde yapacağız.

Ayrıca yılın ilk yarısında 10 yıldır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığımız yeni gayrimenkul yatırım ortaklığı iştirakimiz Kızılbük projemizin halka arzını gerçekleştirmek için gerekli başvuruları tamamladık. Yılın en büyük halka arzı olacağını düşündüğümüz Kızılbük ve ihtiyaçlara cevap verecek diğer projelerimizle en iyisini yaparak ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Sinpaş’a yakışır şekilde yine çok çalışacak, kuruluş ilkelerimiz ve değerlerimizi koruyarak, yeni hedeflerimizle çıtayı daha da yükseğe taşıyacağız.

Öncelikle 2021’in bütün dünyaya sağlıklı günler getirmesini diliyor, ülkemize ve sektörümüze tüm alanlarda başarılarla dolu bir yıl temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Dr. Avni Çelik
İnşaat Mühendisi
Yönetim Kurulu Başkanı
Sinpaş Holding